Osuszanie budynków cennik – od czego zależą ceny usług?

Zawilgocone ściany i rozwijający się na nich grzyb to problem zarówno starszych, jak i nowych budynków. Pozbycie się z nich wilgoci powinno leżeć w interesie każdego właściciela domu, jako że wilgoć i pleśń mogą negatywnie wpływać na nasz stan zdrowia i tym samym wpływać na rozwój alergii lub astmy. Osuszanie budynków nie należy do najtańszych inwestycji. Proces ten staje się jeszcze bardziej kosztowny, im dłużej zwlekamy z podjęciem decyzji. Od czego zatem zależą ceny poszczególnych usług?

Skąd bierze się wilgoć w budynkach?

Walkę z uciążliwą wilgocią powinniśmy rozpocząć od rozpoznania jej przyczyny. Czasami może ona powstać i rozprzestrzeniać się w wyniku zalania lub pękniętej rury. Bardzo częstą przyczyną jest wilgoć kapilarna, która wnika w przegrody i ostatecznie do wnętrza domu lub mieszkania przez wody gruntowe. Innym powodem wilgoci w budynkach jest nieprawidłowo wykonana lub całkowity brak izolacji poziomej bądź pionowej, co w szczególności ma miejsce w przypadku starszych budynków.

Wilgoć w murach to bardzo niekorzystne zjawisko, dlatego jeśli tylko zauważymy jego pierwsze objawy, powinniśmy przystąpić do działania. Utrzymująca się wilgoć po pewnym czasie staje się nie tylko na stan budynków, ale również na komfort życia mieszkających w nich osób.

Jeśli w mieszkaniu miała miejsce awaria, fundamenty budynku są zawilgocone albo na ścianach pojawiły się zacieki, zachęcamy do kontaktu z nami.

Osuszanie budynków – ceny usług

Koszt osuszania budynku może zależeć od wielu czynników, m.in. stopnia zawilgocenia budynku, wykorzystanej techniki osuszania rodzaju podłoża, grubości ścian czy samej konstrukcji budynku. Najtańszym sposobem na pozbycie się wilgoci ze ścian budynku jest wynajęcie specjalnych urządzeń osuszających. Dysponujemy urządzeniami w najwyższej jakości – nasi pracownicy dostarczą je na miejsce oraz szczegółowo wytłumaczą, w jaki sposób ich używać.

Sposoby osuszania budynków

Do najpopularniejszych sposobów osuszania budynków można zaliczyć:

  • osuszanie kondensacyjne – wykorzystuje osuszacze kondensacyjne, które usuwają skroploną wilgoć ze ścian pomieszczenia;
  • elektroosmozę – polega na usuwaniu wody ze ściany i jednoczesnym osuszaniu;
  • osuszanie powietrza wysoką temperaturą – osuszacze podgrzewają temperaturę powietrza do momentu, aż wilgoć w ścianie zacznie parować, a odpowiedni system wentylacji usunie ją z pomieszczenia;
  • standardowe osuszacze powietrza;
  • inwazyjne osuszanie ścian – to radykalne rozwiązania stosowane wtedy, kiedy inne nie są skuteczne. Może to być fizyczne usuwanie fragmentów ścian przez ich przycinanie lub chemiczne osuszanie.
570 45 45 05