Jak możliwie najszybciej osuszyć budynek po zalaniu?

Nie na darmo potrzebujemy ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków – nieprzewidziane sytuacje mogą przydarzyć się każdemu. Zalanie mieszkania może być skutkiem awarii rur wodociągowych, a efekt bywa najczęściej opłakany. Poza jak najszybszym zabezpieczeniem wszystkich przedmiotów znajdujących się w zalanych pomieszczeniach, powinniśmy natychmiast przejść do etapu osuszania.

Zalanie mieszkania – co robić?

Osuszanie domu bądź mieszkania wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Istnieje jednak wiele różnych sposobów, takie jak absorpcja (odparowywanie wody dzięki zastosowaniu ciepłego powietrza) czy też kondensacja (skraplanie pary wodnej).

Pamiętajmy, że od razu po wykryciu zalania należy skontaktować się nie tylko z ubezpieczycielem, ale także z firmą zajmującą się profesjonalnym osuszaniem budynków. Ich pierwszym zadaniem będzie określenie stopnia zawilgocenia, co z kolei umożliwi określenie strat i uzyskanie stosownego odszkodowania, jak i dobrania odpowiedniej metody osuszania. Dzięki szybkiej reakcji już tego samego dnia specjaliści mogą rozpocząć pracę nad pozbywaniem się niechcianej wilgoci. 

Ile trwa osuszanie budynków?

Wszystko zależy od tego, jak dużo jest wilgoci w budynku. Jeśli fachowiec określi niewielki stopień zawilgocenia, istnieje bardzo duża szansa, że już po kilku dniach będziemy mogli wrócić do miejsca zamieszkania. Niestety poważniejsze straty wiążą się ze zdecydowanie dłuższym czasem oczekiwania – nawet do kilku tygodni, dlatego warto mieć w zanadrzu rozwiązanie, które pozwoli nam się zatrzymać gdzie indziej.

Osuszanie może też trwać krócej lub dłużej w zależności od wybranej metody. Najważniejsze jest, by korzystać z pomocy wykwalifikowanych pracowników zaufanej firmy. W razie potrzeby dostępny jest wynajem osuszaczy w Gdańsku – wówczas jednak do obowiązków przedstawicieli danego przedsiębiorstwa należy nie tylko przewiezienie sprzętu we właściwe miejsce, ale także pokazanie nam, jak w bezpieczny sposób z niego skorzystać. Dzięki temu będziemy mogli skutecznie pozbyć się wilgoci i jak najszybciej rozpocząć remont.

570 45 45 05