Iniekcja krystaliczna

Czym jest iniekcja krystaliczna

Iniekcja krystaliczna - Wysoka efektywność – nasze działania są skuteczne nawet w przypadku bardzo dużego stopnia zawilgocenia. Sprawdź!

Iniekcja krystaliczna – nowoczesna metoda osuszania budynków

Sposobów na efektywne osuszenie ścian znamy wiele, jednak rozwój technologiczny sprzyja wprowadzaniu nowych, innowacyjnych metod. Iniekcja krystaliczna jest jedną z nich. Z czym kojarzy Ci się ta nazwa? Czy budynek może „dostać zastrzyk”? Na czym to polega i… czy działa? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule. Zapraszamy!

Dlaczego warto pomyśleć o iniekcji krystalicznej? O wilgoci słów kilka

Zanim przejdziemy do tematu głównego, jakim jest iniekcja krystaliczna, przypomnijmy najpierw, dlaczego nadmierna wilgoć w budynku jest tak niepożądana. Idealny mikroklimat we wnętrzu naszego mieszkania, domu, biura, garażu czy piwnicy to klucz do doskonałego samopoczucia przebywających w nich osób. 

Jednym z istotnych parametrów jest stopień wilgotności powietrza. Jeżeli przekracza pewne normy, szybko to odczujemy – nie tylko zdrowotnie, zauważymy bowiem, że również wnętrze budynku niszczeje. Wielu z nas zna zapewne problem odpadających ze ściany płytek, tapet, czy łuszczącej się farby.

Nadmierna wilgoć to również ryzyko rozwoju pleśni oraz innych grzybów, których bardzo ciężko będzie nam się później pozbyć. Ich unoszące się w powietrzu zarodniki wyrządzają w organizmie człowieka prawdziwe spustoszenie, zaś walka z odnawiającym się na ścianie grzybem może trwać nawet latami!

Dlaczego osuszanie może być… nieefektywne?

Problem nadmiernej wilgoci w budynkach wzrasta, jeżeli nie wyeliminujemy głównego jej źródła. Można to porównać do osuszania podłogi w łazience, w której pękła rura – jeżeli nie dokonamy naprawy hydraulicznej, woda wciąż będzie się gromadziła, zaś samo wycieranie podłogi przyniesie bardzo nietrwały efekt.

W przypadku murów budynku bezpośrednią przyczyną może być kapilarne podciąganie wilgoci wskutek kontaktu fundamentów z wodami gruntowymi oraz nadmiernie zawilgoconym otoczeniem. Problem ten pojawia się nie tylko w trakcie powodzi, ale także podczas obfitych opadów atmosferycznych, czy podwyższonego poziomu okolicznych rzek. 

W takim przypadku samo osuszanie wnętrza budynku będzie nieefektywne – trzeba zapobiec wilgoci kapilarnej. I tu właśnie z pomocą przychodzi nam…

Iniekcja krystaliczna – skuteczny sposób na poskromienie wilgoci

Słowo „iniekcja” kojarzy nam się jednoznacznie z zastrzykiem – w tej metodzie nie chodzi wprawdzie o dosłowne „ostrzykiwanie” ścian, lecz o wprowadzanie do ich wnętrza specjalnej substancji. Iniekcja krystaliczna polega na wykonaniu nawiertów i wypełnienia ich materiałem iniekcyjnym składającym się z nierozpuszczalnych w wodzie minerałów.

Metodę tę wynalazł dr inż. Wojciech Nawrot – wybitny specjalista w zakresie badania i zapobiegania oddziaływaniu wilgoci na budynki, ochrony budowli zabytkowych, mieszkalnych i przemysłowych, a także złoty medalista najważniejszych światowych wystaw wynalazczości. 

Opracowana przez niego iniekcja krystaliczna pomaga w odprowadzeniu nadmiaru wody ze ścian budynku – a co najważniejsze – tworzy izolację pionową i poziomą, co zapobiega ponownemu gromadzeniu się wilgoci.

Dlaczego warto zamówić iniekcję krystaliczną właśnie u nas?

Zlecenie tej usługi zespołowi doświadczonych profesjonalistów z Gdańskiej Osuszarni wiąże się z wieloma korzyściami. Wśród nich m.in.:

  • Wysoka efektywność – nasze działania są skuteczne nawet w przypadku bardzo dużego stopnia zawilgocenia.
  • Brak prac wstępnych – do przeprowadzenia tej metody nie trzeba się specjalnie przygotowywać, np. wykonując wstępne osuszanie innymi technikami. Od razu przystępujemy do pracy!
  • Oszczędność czasu – sama iniekcja krystaliczna jest bardzo szybka w wykonaniu, co przekłada się również na czas trwania całego procesu.
  • Ekologiczność – wykorzystywany przez nas materiał iniekcyjny jest wykonany z materiałów przyjaznych środowisku, samo przeprowadzenie tej metody osuszania również nie wykazuje negatywnych skutków ubocznych.
  • Długotrwałe efekty.
  • Atrakcyjna cena.

Chcąc skutecznie zabezpieczyć budynek przed nadmierną wilgocią, warto zdecydować się na przeprowadzenie iniekcji krystalicznej i powierzyć to zadanie profesjonalistom. Gdańska Osuszarnia oferuje zarówno tę, jak i inne metody osuszania, a także ozonowanie pomieszczeń.

 

Dlaczego my

Kompleksowość

Nasza oferta kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i deweloperów. Osuszamy obiekty po zalaniach, powodziach czy ulewach.

Bezpłatna ekspertyza

Gwarantujemy profesjonalne oszacowanie zawilgocenia Twoich pomieszczeń. Zapewniamy całkowite wysuszenie obiektu.

Odszkodowania

Pomożemy uzyskać odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej. Pomagamy w rozliczeniu szkód bezgotówkowo bezpośrednio z ubezpieczycielem.

570 45 45 05